Zwieraki i Artykulatory - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Funkcjonalne artykulatory i zwieraki stomatologiczne

Prace protetyczne nie byłyby możliwe bez artykulatorów i zwieraków stomatologicznych, które służą do umieszczania w nich gipsowych modeli szczęki oraz przeprowadzania funkcyjnych symulacji żuchwy. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości zarówno artykulatory, jak i zwieraki. Warto wiedzieć, iż wszystkie produkty objęte są gwarancją i pochodzą od renomowanych producentów.

Wytrzymałe artykulatory stomatologiczne

Oferowane przez nas artykulatory stomatologiczne umożliwiają precyzyjne i komfortowe ustawienie modeli roboczych żuchwy oraz szczęki w konkretnej sytuacji zwarciowej i naśladowanie ruchów artykulacyjnych żuchwy. Mogą to być m.in. ruchy odwodzenia i przywodzenia, cofania i wysuwania, a także ruchy boczne. Nasze artykulatory zapewniają wysoki stopień dokładności naśladowania ruchów. Wyróżnia je możliwość regulacji kątów kłykciowych oraz Benetta, system stabilizacji ruchu, możliwość ustawienia indywidualnych parametrów pacjenta. Warto także zwrócić uwagę na artykulatory magnetyczne, które są szczególnie łatwe i wygodne w obsłudze. Modele można wówczas mocować przy użyciu magnesu.

Zwieraki i łuki twarzowe

Zwieraki odtwarzają ruch, który wykonuje głowa żuchwy w dole stawowym, czyli ruch obrotowy. Dzięki temu możliwa jest symulacja centralnej relacji żuchwy i szczęki. W naszej ofercie znajdziesz m.in. klasyczne zwieraki druciane oraz zwieraki do mocowania modeli gipsowych bez konieczności ich zalewania. Mają one uniwersalną regulację, dzięki czemu pasują do każdego modelu. Warto również zaopatrzyć się w łuki twarzowe, czyli instrumenty, które rejestrują pozycję szczęk pacjenta w stosunku do stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki nim można z łatwością przenieść indywidualne dane pacjenta na artykulator.