Masy Osłaniające

Masy Osłaniające

Wysokiej jakości masy osłaniające do protez

W protetyce jednym z powszechnie wykorzystywanych materiałów jest masa osłaniająca. Służy ona m.in. do odlewania metalowych elementów np....

Wysokiej jakości masy osłaniające do protez

W protetyce jednym z powszechnie wykorzystywanych materiałów jest masa osłaniająca. Służy ona m.in. do odlewania metalowych elementów np. mostów, koron, wkładów, a także podbudowy protez stałych i szkieletów protez ruchomych. Masa osłaniająca, zwana także ogniotrwałą, składa się ze specjalnego płynu oraz proszku. W pracy z tego typu materiałem wykorzystuje się metodę traconego wosku. Polega ona na zatapianiu w masie osłaniającej woskowego wzorca, dzięki czemu możliwe jest niezwykle dokładne odwzorowanie nie tylko wybranego kształtu, ale i różnych innych istotnych w protetyce szczegółów. W trakcie wygrzewania odlewu usuwa się woskowe wzorce po to, aby powstały puste przestrzenie, gotowe do wypełnienia ich płynnym metalem. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości masy osłaniające, które zapewniają komfortową i efektywną pracę. Korzystania z nich można bardzo szybko się nauczyć. Masy osłaniające wyprodukowane zostały zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami, co potwierdzają certyfikaty i atesty. Poza tym są one objęte długą gwarancją, zapewniającą całkowite bezpieczeństwo zakupu.

Funkcjonalne masy osłaniające

Oferowane przez nas masy osłaniające umożliwiają wykonanie niezwykle precyzyjnych odlewów. Wyróżnia je optymalny czas wygrzewania, niekiedy naprawdę krótki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że masy ogniotrwałe są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki pracy, zwłaszcza ekstremalnie wysokie temperatury. Dzięki nim sprawnie i dokładnie wykonasz m.in. mosty właściwie w każdej rozpiętości łuku. Wiele produktów jest uniwersalnych i nadaje się do różnych typów prac oraz stopów metali. Z powodzeniem możesz ich także użyć do bardziej skomplikowanych prac kombinowanych.

Czytaj więcej

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.