Ceramika

Wielozadaniowa ceramika protetyczna

W protetyce stomatologicznej szczególnie powszechne jest wykorzystywanie różnych materiałów ceramicznych. Mają one odmienną strukturę, skład chemiczny...

Wielozadaniowa ceramika protetyczna

W protetyce stomatologicznej szczególnie powszechne jest wykorzystywanie różnych materiałów ceramicznych. Mają one odmienną strukturę, skład chemiczny oraz sposób otrzymywania. W związku z tym różnią się właściwościami optycznymi, mechanicznymi i estetycznymi. Zazwyczaj wyróżnia się dwie grupy: ceramikę krzemianową obejmującą materiały skaleniowe oraz krzemianowo-litowe, a także ceramikę tlenkową, czyli materiały na bazie dwutlenku cyrkonu i tlenku glinu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości ceramikę, mającą bardzo szerokie zastosowanie. Warto wiedzieć, że pochodzi ona wyłącznie od renomowanych producentów. Wszystkie produkty objęte są gwarancją, a także posiadają niezbędne certyfikaty i atesty, świadczące nie tylko o ich jakości, ale i bezpieczeństwie użytkowania.

Uniwersalna ceramika do protez

Oferowaną przez nas ceramikę można wykorzystać m.in. do produkcji ceramiczno-metalowych koron i mostów protetycznych. Ceramika stanowi wówczas pokrywę w formie licówki i pełni przede wszystkim funkcję estetyczną. Z powodzeniem możesz jednak użyć jej do prac pełnoceramicznych, w których również podbudowę wykonuje się z materiałów ceramicznych. Jeśli zależy Ci na szczególnie dużej odporności na zginanie, wybierz ceramikę na bazie tlenku cyrkonu lub tlenku glinu. Ma ona naprawdę szerokie zastosowanie, także w ortodoncji.

Najważniejsze zalety ceramiki protetycznej

Dzięki ceramice protezy prezentują się bardzo naturalnie i przypominają dawne uzębienie pacjenta. Poza tym doskonale nadaje się ona dla alergików, którzy nie mogą korzystać z protez metalowych. Warto także wiedzieć, że uzupełnienia ceramiczne wyróżniają się niższym przewodnictwem cieplnym, co eliminuje problem nadwrażliwości na termiczne bodźce. Co więcej, cechuje je duża wytrzymałość i długotrwałość.

Czytaj więcej

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.