Membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem

Membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem – akcesoria do implantologii

Leczenie chirurgiczne i zabiegi implantologiczne są dość obciążające zarówno dla pacjenta, jak i dla stomatologa....

Membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem – akcesoria do implantologii

Leczenie chirurgiczne i zabiegi implantologiczne są dość obciążające zarówno dla pacjenta, jak i dla stomatologa. Nic zatem dziwnego w tym, że medycyna nieustannie poszukuje innowacyjnych metod, by ułatwić pracę specjaliście i zaproponować najlepsze rozwiązanie pacjentowi. Dlatego też w skomplikowanych przypadkach, w których niezbędne jest zregenerowanie kości pod większą ilością zębów, wykorzystuje się m.in. membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem, które znajdziesz w tej kategorii naszej oferty.

Wyjątkowe cechy membran wzmocnionych tytanem

Membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem znalazły swoje zastosowanie w niemal każdym gabinecie stomatologicznym. Produkty, które prezentujemy w tej kategorii, są wykonane z politetrafluoroetylenu charakteryzującego się wysoką gęstością. Dzięki niskiej porowatości nie ma szansy, by materiał przepuścił bakterie, co niweluje niemal do zera ryzyko powstania infekcji. Dlatego też tego rodzaju membrany cieszą się renomą wśród specjalistów i są chętnie wykorzystywane przy wymagających zabiegach.

Membrany nieresorbowalne wzmacniane tytanem – korzyść dla lekarza i pacjenta

Akcesoria, które znajdziesz w tej kategorii, pochodzą tylko od sprawdzonych producentów, co jest gwarancją ich skuteczności. Stosowanie tego rodzaju membran niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla pacjenta, jak i specjalisty prowadzącego leczenie. Przede wszystkim membrany można swobodnie kształtować, dopasowując ich rozmiar do konkretnych potrzeb – dzieje się tak ze względu na fakt, że tytan nie ma pamięci kształtu. Dodatkowo materiał jest chemicznie i biologicznie nieaktywny, co niewątpliwie wiąże się z brakiem ryzyka zaburzeń gojenia. Usunięcie membrany jest prostą procedurą, co daje korzyści zarówno stomatologii, jak i pacjentowi, ponieważ w wielu przypadkach nie jest potrzebne znieczulenie.

Czytaj więcej

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.