Retraktory

Retraktory - niezbędne w pracy lekarza dentysty

Zabiegi chirurgiczne wymagają niemałej precyzji. Dokładność zapewnić mogą odpowiednio dobrane narzędzia. Jednymi z najważniejszych...

Retraktory - niezbędne w pracy lekarza dentysty

Zabiegi chirurgiczne wymagają niemałej precyzji. Dokładność zapewnić mogą odpowiednio dobrane narzędzia. Jednymi z najważniejszych instrumentów wykorzystywanych przez lekarza podczas operacji są retraktory, czyli inaczej haki chirurgiczne lub rozwieracze. Służą one do odsuwania i przytrzymywania struktur anatomicznych podczas zabiegu. Dzięki nim chirurg może odsłonić pole operacyjne, a także chronić poszczególne narządy wewnętrzne przed przypadkowym uszkodzeniem.

Retraktory implantologiczne

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnej wielkości retraktory implantologiczne, zarówno kilkunasto-, jak i ponad 20-centymetrowe. Dostępny jest także szeroki wybór kształtów haków, w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Stomatologom z pewnością przydadzą się haki chirurgiczne do policzków, umożliwiające przytrzymanie również warg i przedsionka dolnej i górnej szczęki. Wszystkie oferowane produkty wykonane są z wysokiej jakości atestowanej stali chirurgicznej, która nie ulega uszkodzeniu podczas sterylizacji. Dzięki temu produkty te z powodzeniem nadają się do wielokrotnego użytku. Warto także wiedzieć, że ich zakup objęty jest gwarancją oraz ubezpieczeniem.

Szczękorozwieraki

W pracy chirurga stomatologicznego bardzo często przydają się szczękorozwieraki. Narzędzia te składają się z dwóch części i wyglądem przypominają nożyce lub szczypce. Służą one do rozwierania szczęk pacjenta, np. podczas diagnostyki czy wykonywania zabiegów. Szczękorozwieraki przydają się również w stomatologii dziecięcej i są także powszechnie stosowane przez lekarzy weterynarii.

Rozwieracze do ran

W ofercie naszego sklepu posiadamy także dwuczęściowe rozwieracze do ran, które wykonano z wysokostopowej stali chirurgicznej. Są one zakończone ostrymi ząbkami i służą przede wszystkim do podtrzymywania krawędzi ran.

Czytaj więcej

Aktywne filtry