Kleszcze

Kleszcze chirurgiczne – niezbędne do wykonania ekstrakcji

Ekstrakcja zębów w wielu przypadkach jest niestety niezbędna. Polega ona na usunięciu zęba z zębodołu. Przeprowadzenie jej wbrew...

Kleszcze chirurgiczne – niezbędne do wykonania ekstrakcji

Ekstrakcja zębów w wielu przypadkach jest niestety niezbędna. Polega ona na usunięciu zęba z zębodołu. Przeprowadzenie jej wbrew pozorom nie jest łatwym zabiegiem i wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich instrumentów chirurgicznych. Do najważniejszych narzędzi należą kleszcze. W naszej ofercie znajdziesz kleszcze przeznaczone do usuwania zębów zarówno górnych, jak i dolnych. Dodatkowo, w tej kategorii prezentujemy także kleszcze, które pomogą w usuwaniu zębów mlecznych. Szeroki wybór i różne parametry instrumentów pozwolą Ci dopasować je do swoich oczekiwań i potrzeb Twoich pacjentów.

Wykorzystanie kleszczy chirurgicznych

Kleszcze nie są jedynymi narzędziami, które zastosujesz podczas skutecznej ekstrakcji zęba, jednak należą do grupy najbardziej istotnych. Istnieje wiele typów kleszczy, a zasadnicza różnica tkwi w ich budowie. Zęby przedtrzonowe powinno się usuwać kleszczami esowatymi. Trzonowe górne zaś wymagają kleszczy esowatych z trzpieniem. Siekacze i kły usuwane są za pomocą kleszczy prostych. Wszystkie rodzaje tych instrumentów łączy jednak niewątpliwie wysoka jakość wykonania, a także materiał – zapewniający długą żywotność i gwarantujący komfort użytkowania.

Funkcjonalne kleszcze Meissnera i Bertena

W tej kategorii naszej oferty znajdziesz najpopularniejsze kleszcze Bertena i Meissnera. Różnica między nimi polega przede wszystkim na budowie i sposobie trzymania ich w dłoni. Kleszcze te dedykowane są konkretnym typom zębów – ze względu na fakt, że ich kształt jest tożsamy z anatomią korzeni. W naszym asortymencie prezentujemy funkcjonalny komplet kleszczy Bertena, które wykorzystasz do ekstrakcji zębów mlecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest ergonomiczny kształt, który pozwoli Ci na swobodne ukrycie narzędzia w dłoni, by mały pacjent się go nie przestraszył.

Czytaj więcej

Aktywne filtry