Membrany kolagenowe resorbowalne

Membrany kolagenowe resorbowalne dla wymagających

Obecnie chirurgia stomatologiczna wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, których zasadniczym celem jest podniesienie komfortu...

Membrany kolagenowe resorbowalne dla wymagających

Obecnie chirurgia stomatologiczna wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, których zasadniczym celem jest podniesienie komfortu pacjenta i ułatwienie codziennej pracy specjaliście. To jedna z dziedzin, która wiąże się z precyzją działania, do czego niezbędne są właściwe instrumenty i akcesoria. Dlatego też jednym z elementów, które powinny na stałe zagościć w wyposażeniu Twojego gabinetu, są membrany kolagenowe resorbowalne. Ich zastosowanie pozwala na zrezygnowanie z drugiego zabiegu, który jest zazwyczaj wymagany podczas usuwania membran nieresorbowalnych.

Praktyczne cechy membran kolagenowych resorbowalnych

W tej kategorii znajdziesz membrany kolagenowe resorbowalne, których struktura przystosowana jest do ochrony przyrostu tkanki łącznej. Jednocześnie skutecznie zabezpieczają one przed skutkami wniknięcia w obszar leczenia bakterii i komórek nabłonka. Budowa membran zapewnia doskonałą wytrzymałość i stabilność. Co więcej, zastosowanie tego rodzaju membran wiąże się z dłuższym czasem wchłaniania – do nawet 38 tygodni! To praktyczne rozwiązanie, które nieustannie spotyka się z aprobatą w kręgu specjalistów.

Wygodne dla lekarza i pacjenta

Membrany kolagenowe resorbowalne to chętnie wykorzystywane przez stomatologów rozwiązanie. Dzieje się tak ze względu na wyjątkową łatwość aplikacji i możliwość dopasowania rozmiaru membrany do swoich oczekiwań i potrzeb pacjenta. Niekiedy nawet zastosowanie membrany zwalnia z obowiązku użycia szwów, co z pewnością spotka się z entuzjazmem Twojego pacjenta. Co więcej, membrany, które znajdziesz w tej kategorii, są wybitnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ich zastosowaniu tkanka, która znalazła się w obszarze leczenia, ma szansę zagoić się nieco szybciej niż w przypadku zastosowania innego typu membran.

Czytaj więcej

Aktywne filtry