Igłotrzymacze

Precyzyjne igłotrzymacze stomatologiczne

Z pewnością wiesz, że do zakładania szwów chirurgicznych potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Oprócz igły i nici niezbędne są m.in. igłotrzymacze. Przydają się podczas większości...

Precyzyjne igłotrzymacze stomatologiczne

Z pewnością wiesz, że do zakładania szwów chirurgicznych potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Oprócz igły i nici niezbędne są m.in. igłotrzymacze. Przydają się podczas większości zabiegów, w tym stomatologicznych. Służą one, jak sama nazwa wskazuje, do przytrzymywania igły podczas zakładania szwów. Jest to bardzo ważne, ponieważ od założenia szwów zależy szybkość gojenia się rany, a także widoczność blizny. Oprócz tego igłotrzymaczem można wspomóc się w trakcie wiązania końcówki nici na narzędziu. Musisz wiedzieć, że wysokiej jakości igłotrzymacze znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Dostępne są u nas produkty wyłącznie renomowanych marek, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty.

Igłotrzymacz – szeroki wybór narzędzi

Warto mieć świadomość tego, że wśród naszego asortymentu każdy znajdzie odpowiednie narzędzia dla siebie. Oferujemy igłotrzymacze o różnej wielkości i kształcie. Dostępny jest u nas m.in. igłotrzymacz typu Mathieu, Mayo Hegar itp. Nie brakuje produktów zarówno o prostych, jak i wygiętych końcach. Poza tym różnią się one także materiałem, z którego zostały wykonane. Warto zwrócić uwagę np. na narzędzia z czarnej powłoki ceramicznej, która doskonale eliminuje refleksy świetlne i skutecznie zabezpiecza stal chirurgiczną. Dobrze sprawdzają się też modele z wkładką utwardzaną węglikiem spiekanym albo igłotrzymacze tytanowe. Wyróżniają się one przede wszystkim wysoką wytrzymałością.

Największe zalety naszych igłotrzymaczy

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie nasze igłotrzymacze? Otóż musisz wiedzieć, że dzięki nim z łatwością utrzymasz igłę chirurgiczną czy zawiążesz szwy. Mają one solidną, a zarazem lekką konstrukcję. Co ważne, doskonale leżą w dłoni i gwarantują wysoką precyzję. Jednocześnie nie obciążają dłoni i nie powodują dyskomfortu. Na uwagę zasługuje możliwość szybkiego mocowania igły i praktyczna blokada. Poza tym to narzędzia wielokrotnego użytku, które bez obaw można poddawać sterylizacji i dezynfekcji. Możesz mieć pewność, że posłużą Ci naprawdę długo. Są odporne na zarysowania, odkształcenia czy korozję.

Jaki igłotrzymacz wybrać?

Zastanawiasz się, jaki igłotrzymacz wybrać wśród naszej bogatej oferty? Polecamy m.in. typ Mayo Hegar, który wyróżnia się wygodnymi uchwytami. Co więcej, igłotrzymacze tego typu mają zatrzask przy uszkach, dzięki czemu nie uwolni się z nich igła. Trzyma się ona stabilnie również ze względu na żłobienia na powierzchni szczęk.

Innymi cieszącymi się dużą popularnością igłotrzymaczami są Mathieu. Nie mają one uszek, natomiast zatrzask znajduje się u podstawy. Wyróżniają się przede wszystkim szybką blokadą, dzięki której można szybko zatrzasnąć igłę. Sprawdza się to m.in. podczas zabiegów, które wymagają wielokrotnego przekładania igły. Poza tym igłotrzymacz Mathieu jest bardzo lekki i wygodny w użytkowaniu. Musisz tylko pamiętać, że tego typu narzędzia w przeciwieństwie do Mayo Hegar trzyma się wewnątrz dłoni. Na szczęście nie jest to trudne.

Czytaj więcej

Aktywne filtry