Implantologia - Molarr Łódź

Kategorie

Niezbędne urządzenia do implantologii

Implantologia to dział stomatologii chirurgicznej wymagający ogromnej precyzji. Pracę lekarza znacznie ułatwiają wysokiej jakości nowoczesne urządzenia do implantologii. Zapewniają one komfort zarówno dentysty, jak i pacjenta. Dostępne są m.in. systemy do zaawansowanej chirurgii ultradźwiękowej, które można wykorzystać podczas różnych zabiegów, nie tylko implantologicznych.

Kątnice do implantów

Kątnice umożliwiają wysoką precyzję zabiegów i gwarantują duże bezpieczeństwo. Dzięki nim ryzyko niepożądanych uszkodzeń tkanek jest praktycznie zerowe. Wykorzystywane są m.in. podczas usuwania zębów mądrości, hemisekcji, leczenia kanałowego. Dostępne są zarówno kątnice ze światłem, jak i bez światła. Większość z nich wyposażona jest w system zewnętrznego i wewnętrznego chłodzenia oraz zabezpieczenia przed przedostaniem się płynów ustrojowych pacjenta. Ponadto ich specjalna konstrukcja minimalizuje bicie wiertła, co gwarantuje wysoką dokładność zabiegu.

Mikrosilniki implantologiczne

Mikrosilniki implantologiczne umożliwiają uzyskanie idealnego momentu obrotowego do wykonania zabiegu. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, zapewniają wysoką precyzję i bezpieczeństwo. Mikrosilniki mają możliwość ustawienia różnych trybów, w zależności od potrzeb. Bardzo ważna jest też funkcja automatycznej ochrony przed przeciążeniem. Mikrosilnik TRAUS wyposażony jest w nowoczesny wyświetlacz, który ułatwia monitorowanie poszczególnych parametrów podczas zabiegu.

Urządzenia do pomiaru stabilności implantów

W pracy stomatologa bardzo przydatne są też urządzenia do pomiaru stabilności implantu oraz osteointegracji. Mierzą one ISQ, czyli współczynnik stabilności i umożliwiają zaplanowanie okresu wprowadzenia danego implantu. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów z podwyższonym ryzykiem albo krótkim terminem leczenia. Wykonywanie pomiarów za ich pomocą jest bardzo proste i sprawne.

Urządzenia do Implantologii 

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów