Cyrkle I Miarki - Molarr Łódź

Kategorie

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Cyrkle i miarki

Podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych przydatnym narzędziem są cyrkle i miarki implantologiczne. Szczególnie często sięgają po nią chirurdzy specjalizujący się w stomatologii. Miarki implantologiczne i cyrkle to uniwersalne instrumenty do wykonywania pomiarów i znakowania. Zazwyczaj składają się z dwóch części, jednej nieruchomej, a drugiej odchylającej się pod wpływem nacisku i wyznaczającej pomiar. Uzyskaną wielkość można zablokować za pomocą pokrętła blokującego ramiona.

Miarki implantologiczne CASTROVIEJO

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz zarówno proste, jak i wygięte miarki implantologiczne CASTROVIEJO marki ORIMED. Ich konstrukcja przypomina literę V. Ramiona są bardzo smukłe i kończą się punktowo. Miarki wyposażone są w obustronną skalę, a zakres pomiaru wynosi od 0 do 20 mm. Mają one cyrkiel o długości 8.5 cm.

Miarki implantologiczne umożliwiają szybki i wygodny pomiar wybranych struktur jamy ustnej, np. grubości wyrostka zębodołowego. Proste, szpiczaste końcówki czynią całą procedurę jeszcze łatwiejszą. Narzędzia te są wielokrotnego użytku, można je sterylizować w autoklawach albo za pomocą gorącego powietrza. Wytrzymują temperatury przekraczające 200 stopni Celsjusza. Są odporne na tlen, wodę, kwasy i zasady. Miarki implantologiczne posiadają certyfikaty CE oraz ISO, ponadto są objęte gwarancją i ubezpieczeniem. Warto wiedzieć, że można z nich korzystać również podczas mierzenia innych małych struktur anatomicznych, np. niewielkich kości, oczu, fragmentów stawów itp.

Alternatywą dla klasycznych miarek ze stali chirurgicznej jest miarka pokryta dodatkowo czarną powłoką ceramiczną. Powłoka ta jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem stali, ale również eliminuje ona refleksy świetlne mogące przeszkadzać podczas wykonywania zabiegów. Oprócz tego w sklepie znajdziesz też miernik szerokości wyrostka z cyrklem o długości 15.5 cm, którego zakres pomiaru wynosi 0-25 mm.