Nożyczki - Molarr Łódź

Kategorie

Nożyczki chirurgiczne - podstawowe narzędzie chirurgiczne

Podstawowymi narzędziami chirurgicznymi są nożyczki. Składają się one z ostrzy i końcówek tnących, które połączone są ze sobą osiowo. Służą one zarówno do cięcia, jak i preparacji szwów, tkanek, drutów, czy też materiałów opatrunkowych. Wyróżnia się wiele modeli nożyczek o odmiennych wymiarach i kształcie końcówek. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze warianty. Wykonane zostały z nierdzewnej stali chirurgicznej i tytanu, co czyni je bardzo wytrzymałymi i nadającymi się do wielokrotnego użytku.

Proste nożyczki ostro-ostre

W naszym sklepie znajdziesz bardzo precyzyjne nożyczki z obiema ostrymi końcówkami. Doskonale sprawdzają się one do cięcia i preparacji delikatnych tkanek, zwłaszcza miękkich. Często znajdują zastosowanie w chirurgii okulistycznej. Z powodzeniem można korzystać z nich także podczas cięcia opatrunków i nici.

Proste nożyczki tępo-tępe

Proste nożyczki tępo-tępe mają obie końcówki zaokrąglone. Dzięki temu można sprawnie i dokładnie wykonywać nimi preparacje w głąb tkanek. Jest to szczególnie przydatne w chirurgii naczyniowej i stomatologicznej. Zaokrąglone końcówki znacznie zmniejszają ryzyko niepotrzebnego zranienia pacjenta.

Zagięte nożyczki ostro-ostre

Nożyczki zagięte zapewniają dużą wygodę operowania. Ich kształt pozwala również sprawnie docinać opatrunki oraz nici chirurgiczne. Wyposażone są one w dwie ostre końcówki, umożliwiające podpreparowanie brzegów ran na skórze.

Zagięte nożyczki tępo-tępe

Instrumentami przeznaczonymi niemal wyłącznie do cięcia tkanek są nożyczki zagięte tępo-tępe. Mają one dwie zaokrąglone końcówki, którymi wygodnie preparuje się w głębi tkanek. Ich kształt doskonale dopasowuje się do powierzchni.

Nożyczki tępo-ostre

Alternatywą dla tępo-tępych i ostro-ostrych nożyczek, zarówno prostych, jak i wygiętych są nożyczki tępo-ostre. Cechuje je wysoka uniwersalność, bowiem mają końcówki o różnych kształtach, mogące pełnić wiele funkcji.

Nożyczki  

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów